Spořicí účet UniCredit Bank

Založit si spořicí účet už v dnešní době rozhodně není problém. Na internetu existuje několik různých možností, vybírejte tedy pečlivě, ať zvolíte takový spořicí účet, který vám bude peníze přinášet, nikoli naopak. Mít svůj spořicí účet s sebou přináší mnohé výhody – peníze na běžném účtu se totiž snadno „rozkutálí“. Pokud si převedete část svých peněžních prostředků na spořicí účet, máte je sice snadno k dispozici, ale ne zase tak snadno, abyste je mohli rychle utratit.

Úroková sazba
Spořicí účet od UniCredit Bank se nazývá účet PRIMA. Nabízí úrokovou sazbu ve výši 0,05 % p.a. při vkladu nižším než 500 000 Kč. Vyšší vklady jsou úročeny nižší úrokovou sazbou: 0,01 %. Úroky jsou připisovány čtvrtletně. Úroková sazba se tedy ve srovnání s některými ostatními bankami může zdát až podprůměrná.

Podmínky založení
Spořicí účet od UniCredit Bank si založíte zcela zdarma. Jeho vedení vás také nebude nic stát. Banka UniCredit Bank nepožaduje žádný minimální zůstatek na účtu. Abyste mohli být vlastníkem tohoto spořicího účtu, musíte mít minimálně 15 let. Není potřeba mít u UniCredit Bank zřízen běžný účet.

Převod finančních prostředků
Peníze na spořicí účet PRIMA od UniCredit Bank můžete vkládat z běžného účtu jakékoliv banky – vždycky to bude zdarma. U výběrů ze spořicího účtu si ale dejte pozor: pokud vyberete více než třikrát v jednom měsíci, následující výběru v daném měsíci budou zpoplatněny. Má to svou logiku – když je účet spořicí, měly by na něm peníze přibývat, nikoli naopak.

Veškeré transakce na účtu ovládáte prostřednictvím internetového bankovnictví nebo přes mobilní telefon. Výpisy v papírové podobě nejsou možné, ale pokud máte internetové bankovnictví, tak je vlastně ani nebudete potřebovat.

Bonusy
· Příchozí platby jsou zcela zdarma.

· Tři odchozí platby v jednom měsíci jsou taktéž zdarma.

· Založení a vedení účtu zdarma.

· Jednoduché ovládání účtu prostřednictvím internetového bankovnictví.

· Výběr z účtu je ihned v případě potřeby – bez výpovědní lhůty.

· Výpisy v elektronické podobě jsou zdarma.

Spořicí účet v zahraniční měně
Spořicí účet můžete vést pouze v českých korunách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *