Amway business, Amway semináře

Amway business využívá multi-level marketing (MLM), který je založen na osobním doporučování. Mnoho lidí se s tímto byznysem setkalo i v České republice, ale málokdo uspěl.

Amway podvod?

Amway není podvodný systém (pyramidová hra, letadlo…), jak se mnoho lidí domnívá. Je to podnikatelská příležitost, kde Vlastník podnikání Amway (VPA) prodává zboží. Jde vlastně o obchodního zástupce, distributora… VPA v žádném případě nejsou zaměstnanci firmy, pro kterou prodávají zboží. Jak oslovení „Vlastník podnikání Amway“ napovídá, jde o nezávislé podnikatele, kteří podnikají na základě živnostenského listu (ŽL). Rozhodně není podmínka, aby každý registrovaný, měl živnostenský list a prodával zboží. Zboží lze odebírat i pro vlastní spotřebu, a na to samozřejmě ŽL není potřeba. ŽL list je potřeba v okamžiku, kdy VPA pravidelně prodává zboží se ziskem.

amway výrobky

Většina amway výrobků jsou koncentráty, proto je potřeba, aby VPA zákazníkovi vše vysvětlil, protože cena může být na první pohled zavádějící. Amway výrobky lze koupit pouze přes VPA. V obchodech tyto výrobky v žádném případě nenaleznete. Na amway výrobky není ani žádná reklama v médiích. Pokud se chcete stát VPA, tak zase jedině přes VPA nebo Privilegovaného zákazníka Plus, který vám nabídne Startovací soupravu. Tato Startovací souprava stojí přes tisíc korun. Někteří VPA nabízejí k této soupravě ještě některé amway výrobky. Například: víceúčelový čisticí prostředek L.O.C., koncentrovaný přípravek na mytí nádobí DISH DROPS, koncentrovaný prací prášek SA8 Premium, fluoridová zubní pasta GLISTER, tělový šampon BODY SERIES, atd. Potom je cena například 2.500 Kč (za obě části Startovací soupravy).
Odběr výrobků rozhodně není povinný, nicméně někteří distributoři (zejména ti vysoce postavení), nepřímo nutí kupovat… Ono je to totiž tak, že pokud přestanou kupovat ty dole, tak ti nahoře to finančně pocítí. S tím ale nemá žádná firma Amway nic společného, tam jde přímo o distributory nebo motivační organizace.

kontroverze

MLM rozhodně není pro každého, Amway též… Obecně mají lidi k MLM spíše negativní vztah, pokud jde o Amway, tak tam to platí stonásobně. Je to způsobeno tím, že někteří distributoři do systému verbují úplně všechny lidi. Pokud se do systému dostane nevhodný člověk, tak to může mít katastrofální následky.
Kontroverzi způsobují konkrétní distributoři nebo motivační organizace (AMO – Amway motivational organisations). Motivační organizace v ČR, například: Setzer, Network 21… Mnoho lidi si myslí, že motivační Amway semináře pořádá firma Amway, ale není to tak. Tyto semináře pořádají konkrétní VPA nebo motivační organizace. Některé tyto semináře jsou mnohými označovány za manipulaci a vymývání mozků. Tyto semináře nejsou zdarma.
Motivační organizace, Diamanti pořádají motivační semináře, distribuují motivační pomůcky – nahrávky, cédéčka, knihy… A to je ně pro výnosný kšeft! Na toto v minulosti už poukazovala i samotná firma Amway. Šlo to dokonce tak daleko, že je upozornila, že nedodržují etický kodex. Amway kodex je nutno dodržovat, jinak může být VPA vyloučen ze systému! Jenže jak jsem psal – pro vysoce postavený Amwayáky, je pomůckový systém velice výnosný kšeft, takže došlo k výhrůžkám – buďto nám necháte pomůckový systém, nebo odejdeme ze systému. Jenže to by firma přišla o obraty z prodeje zboží… Proto je tento motivační systém dodnes.

29 komentářů k příspěvku “Amway business, Amway semináře

 1. Amway motivační semináře to je fakt nářez! Zažil sem samé tleskačky a skandování, jak budeme bohatí 🙂 Včas jsem z té skupiny prchnul, jinak bych byl fanatik jako oni. To je jedna věc. Taky sem nechtěl být tím otravným Amwayákem, co slibuje lidem pasivní příjem a otravuje všechny příbuzné a přátelé.

 2. Většina amwayáků nemá vlastní názor. Pro ně je nejdůležitější, co slyší na seminářích a těch jejich nahrávkách. Stejná slova a fráze používají všichni moji přátelé, co dělají amway (bydlí v různých částech republiky a jsou v různých skupinách). A to už prostě nemůže být náhoda. Jednou jsem byl přemluven na seminář, kde bylo snad tisíce lidí. Větší fanatismus jsem nikdy neviděl! Evidentně se jedná o sektu. Podnikat, vydělávat peníze se dá přeci různě. O takový druh podnikání já rozhodně nestojím.

 3. NEVÍTE O ČEM HOVOŘÍTE!!! AMWAY ŽÁDNÁ SEKTA NENÍ!!! HNED PRVNÍ MĚSÍC JSEM VIDĚLÁVAL 5000,- PO PŮLROCE VIDĚLÁVÁM 60 000,- MĚSÍČNĚ. JDĚTE DO TOHO. AMWAY VÁM ÚPLNĚ ZMĚNÍ ŽIVOT. MILUJU AMWAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 60 000 měsíčně 😀 To ti teda nevěřim. Můj kamarád zase tvrdí, že když budu měsíčně kupovat to jejich předražený zboží za 5 000 měsíčně, tak budu do roka vydělávat slušný peníze. Abych se ho zbavil, tak sem od něj za 800 koupil voňavku pro přítelkyni. Větší smrad jsem nikdy necítil.

 5. Pokud se jedná o open meetingy a semináře (pořádají AMO – Amway motivační organizace), tak zde hraje psychologie velkou roli. Uslyšíte zde o někom bohatém, který bydlí někde daleko, o šílených penězích… Zcela vám vymyjí mozek a přesvědčí vás, že máte papouškovat naučené fráze a manipulovat lidi. Amwayáci jsou v podstatě lidi bez vlastního názoru. Já včas procitnul. Nehodlám totiž přijít o všechny přátelé, jako kamarád.

 6. Jednou jsem se účastnila amway semináře a byla jsem z toho vedle ještě měsíc. Sál plnej lidí, skandující lidi stojící na stolech, na židlích… Jakou dobu se skandovalo nějaký heslo. Připadalo mi to jako vyvolávání satana 🙂 Kamarádce amwayačce jsem řekla, že si myslim, že je to sekta. Prý tomu nemůžu rozumět. Radši budu vydělávat peníze poctivou prací.

 7. To je prostě Amway… Před pár lety jsem byl na dvou „přednáškách“, kde mi člověk ve špatně padnoucím obleku a nevyčištěných botách vysvětloval, co to je podnikání a úspěch. Stejně tak se mi takhle ozvali již dva známí, se kterými jsem se neviděl řadu let a najednou měli děsně býhodnou nabídku a chtěli se sejít. Ta společnost má nápad, ale není to o žádných produktech, ale o prodeji licencí dalším lidem. A jediný způsob, jak být úspěšný, je otravování známých, kamarádů a posléze i úplně neznámých lidí. Amway NE!!!

  1. Amway není o výrobcích? A to, že Amway měla obrat z prodeje výrobků v r.2014 10,8 miliard dolarů, což je v přepočtu přes 270miliard Kč je tedy způsobeno čím? Já nechápu, proč všichni jsou jen proti Amway, když Avon, Oriflejm, Herbalife, Vorwerk, a tisíce dalších firem funguje ÚPLNĚ NA STEJNÉM ZÁKLADNÍM PRINCIPU a tyto firmy vůbec nikomu nevadí. Naopak, v každě firmě, kde jsem zatím pracoval tak o přestávkách všude koloval AVON nebo Oriflame. Lidi, když chcete být nadosmrti zaměstnanci co sotva výjdou s penězi ke konci měsíce, tak si buďte, ale neberte naděje svými nepodloženými a hloupými N8ZORY lidem, kteří se chtějí mít lépe!

   1. Já nikomu nic neberu je předkládám fakta na kterých to celé stojí. Avon Oriflame atd. provádějí registrace zdarma na jako u Amway u které si musíte každý dva roky platit opakovaně registraci a nuceně jezdit na semináře které stojí v řádku tisíce korun tam si nuceně kupovat „motivační“ drahé CD, Knihy o výrobcích nemluvě skáče a tleskáte jak oni vysílaj vydáváte než dostáváte. Ámen ámen říkám vám.

 8. Pokud jste komunikativní člověk, nevadí vám mlžit a lhát, vnucovat se lidem… tak jděte do Amway. Amway jsem dělal rok. Problém je, že do systému dostanete minimum lidí. Já za celý rok zaregistroval dva lidi. A to jsem se byznysu věnoval mnoho hodin týdně. Lidem stačí říct AMWAY a lidem „vstávají vlasy na hlavě“. Pokud chcete postoupit (vydělávat peníze), tak musíte udělat větší obrat. Ten ale bez nových členů (kteří budou kupovat zboží a shánět nové lidi) prostě neuděláte.

 9. Amway meetingy jsou supr. Dokáží vás tak namotivovat, že za pár měsíců bezproblému vyděláváte destítky tisíc měsíčně. Go Diamond!

 10. Best Amway: Vyděláváte? Kolik lidí a z kolika? 😀 To mi vadí na Amway, někdo udělá Diamanta za 2.3 roky a už se udělá CD, kde se tluče lidem do hlavy, že oni taky mohou.

  Všiml jsem si, jaký lidi, udělali Diamanta. Lidi, co SAMI chtěli. Lidi, co se nechají lehce vymlet – za peníze udělají cokoliv – i ztratí svojí vlastní identitu, názory. Příklad – HASZMANN.

  Lidi, co dělají Amway, nejsou svobodní lidé. Jsou otroci systému. VIZ. HASZMANN a další jeho kamarádi. Nemají vlastní názory, odpovídají naučenými řečmi (je sranda, když s nimi mluvíte a máte poslechnutý nějaký CD, tak Vám to zopakují :D).

  Tenkrát, když jsem dělal Amway, tak jsem volal mému upline a říkal jsem mu něco (naučenýho) a on, jo,to bylo na tom CDs ne? 😀 Průser je, když to opakuje celý Amway. Super. Super. Jste skvělí, úžasní. Milujeme Vás. 😀 A další řeči.

  HASZMANN a spol. berou manipulaci, lhaní, jako zcela běžnou a rádi učí další lidi dělat to samý.

  Za další, Amwayáci jsou demagogové. Jejich „pravdy“, jsou jen z části pravdy, ukazují jenom částečnou pravdu, kde další informace k tomu, o čem oni tvrdí, že je pravda, tu jejich pravdu jasně vyvrací.

  Vzdělání – kromě toho, jak manipulovat s lidmi a motivaci (která slouží k tomu, abyste byli v systému), tam nic nehledejte… Není to vzdělání.

  Ten, kdo si nastudoval nebo něco ví o sektách, tak Vám jasně řekne, že Amway je sekta. Autoři, kterým tam prodávají knihy, píší z mého pohledu „speciálně“ pro Amway. ZIG ZIGLAR, KIYOSAKI apod.

  Kdo jim ty jejich knihy kupuje? Myslím si, že největší příjmy mají z MLM.

  Kiyoaski o něčem učí, ale sám jsem nikdo o něm neslyšel, že má vlastní firmy – reality apod. a je magnát nebo tak. Je známý, ale jenom díky těm jeho knihám, který se propagují hlavně v MLM – Amway. Mám známýho ,kterýho Kiyosaki zval na večeři, ho odmítl. Známý, si ze mně jednou dělal prdel ,říkal „Lukáši vole, budeš poslouchat mě, nebo toho Kiyosakiho, Džirazu, vole?“ On takhle mluví. Jeden říká Kiyosaki pan podnikatel, ale všichni ví, že píše o sračkách.

  Amwayáci mi občas píší, že to, co píši jsou moje názory, moje pravdy. Ano, jsou to věci, co jsem zjistil vlastní zkušeností. Oni vlastní názory nemají, mají názory systému, co Vám přijde lepší?

  Další, co jsem si všiml

 11. Amway je sekta jako hrom! Kamarádka byla normální do té doby, než začala dělat Amway. Je z ní totální demamgog, který tvdí, že brzy bude vydělávat statisíce měsíčně. Dokonce díky Amway nechala školy. Prý to nemáce cenu, když bude milionářka.

 12. Je to tak, Amway je hodně o manipulaci. O manipulaci lidí ze systému i verbování mových oveček. Hassmann otevřeně říká manipulujte lidi a přivádějte do systému všechny lidi. A proto jsem nechal Amway. Taky to nucené nakupování zboží za 5000 měsíčně, to je neskutečná sviňárna.

 13. Mám dotaz. Kolik z vás, co háží špínu na Amway, Amway skutečně dělalo? Čímž nemyslím ty kteří byli jednou nebo dvakrát na semináři nebo kamárádka to dělala. Myslím tím ty, kteří to aktivně dělali alespoň půl roku (prezentovali výrobky, kontaktovali, jezdili na semináře, poslouchali CD a četli knížky). Pokud hážete špínu na něco, co jste sami nedělali, vnucuje se mi myšlenka, že jen slepíčíte čísi názory. Nějak je mi záhadou, jak se tito lidé ve svých komentářích až záhadně shodují, nemáte na to nějaké speciální školení nebo CD? 🙂

 14. Docela mě zaráží, jak lidi můžou komplikovat tak jednoduchou věc. Prostě zboží a služby, které normálně kupujete začnete kupovat jinde výhodněji ( např.i tel.tarif o 30% levněji, plyn do domku o 20% atd.) a když pomůžu jiným lidem, tak oni vydělají, já vydělám a samozřejmě i výrobce. A místo reklamní agentury dostanou peníze lidé – spokojení zákazníci, co to jen v dobré víře poslali dál….nic komplikovaného. Navíc se zárukou vrácení peněz.

  A že jsou semináře, kde se školí? No a? To jako se nikdo nikdy jinde neškolí? Ale školí …..a jak. Bohužel často nudně a vlastně o ničem….a to u Amway není.

  A že jsou lidi nadšení? Co je na tom divného, když mají naději a skutečnou možnost získat fin.prostředky na vyšší životní úroveň a pomoc svým blízkým. Jen asociál by z toho neměl radost.

  A že se vám některý amwayák nelíbil? No, to je fakt „novinka“….mě se už nelíbilo lidí v tolika různých oborech lidské činnosti ( např. mnoho učitelek ) a přesto si nemyslim, že díky tomu je ten obor špatný. Prostě to jen někdo špatně dělá…a někdo dobře. A ano, taky mě ti, co dělají Amway byznys špatně, štvou. Ale to jsou prostě jen chyby konkrétních lidí. nikoliv firmy Amway a systému.

  A že se používá psychologie? A kde ne? Učitelé ji používají, rodiče při výchově, když kluk umí balit holky, atd. Psychologie není manipulace. Manipulace je něco, když se snažím dostat člověka tam, kde by při zdravém úsudku nechtěl být. Pokud mě tedy kamarádka zmanipulovala, vymyla mozek a výsledkem je můj příjem 40 tis.měsíčně, tak jí poprosím, ať mě zmanipuluje ještě víc, protože v práci jsem měl 23 tis za 4x víc práce. Bych chtěl vidět ty kritiky, jakou manipulační techniku by použili, aby mi vysvětlili, že 23 tis je lepší. A za víc práce.

  Za sebe mohu říci, že jsem do Amway vstoupil na vysoké škole a ač jsem byl velký flákač ( a to fakt velký ), tak za dva roky jsem si vydělával cca. 20 tis Kč měsíčně, takže jsem už nebyl rodině na obtíž.
  A naučil jsem se spoustu praktických věcí ( narozdíl od vysoké, kde se učili jen teoretické věci, v praxi nepoužitelné ). Nikdy mě nikdo nevymýval v byznysu mozek ( narozdíl od TV, politiků, a vůbec spousty lidí okolo ).
  A taky nesliboval miliony. Je tu ta možnost, ale to bych musel jinak makat. A já to vím, že milionář nejsem kvůli sobě…nikoliv, že to nejde. Jde…ale je to práce. Ale jde to.
  Takže milionář nejsem, ale je krásné, že nemusím ráno vstávat, když rád spinkám, nemusím sedět v práci, když venku je krásně a nemusím pracovat s lidmi, se kterými pracovat nechci. A pomohl jsem i lidem k zajímavým penězům bokem, což je nádherný pocit, když vidíte, jak se lidem díky vám daří a zlepšuje se jim jejich fin.situace….což většina kritiků říci nemůže, že by pro někoho někdy udělala, či udělá. Kritikou fakt ne.
  Protože jakou máte vy jinou alternativu, pro všechny lidi, kteří si pořád stěžují, jak se věci zdražují a na nic nemají? Máte nějakou možnost? Řeknete jim, že musí mít štěsti? Vyhrát v Loterii? Bohatě se vdát? Jít na vysokou? Když nástupní plat Ing. je 16 tis.hrubého? Většina mojich spolužáků je ráda, že má 20 – 25 tis. Po tolika letech studia!!! Takže co navrhujete, kritikové? Hmmm?

  1. Suprově napsáno. Škoda, že ti nikdo z kritiků na konečnou otázku vlastně nedokázal odpovědět…:(

 15. Kamarád dělá Amway víc než 10 let a prý vydělává desítky tisíc měsíčně. Když se ho někdo zeptá, proč teda chodí do zaměstnání za 17 000 hrubého, tak je agresivní. Jsou to prostě blázni co si myslí, že jednou budou vydělávat velký peníze. Možná tak v amwayáckým snu 🙂

 16. Amway je sekta. Máma z toho šílí tak, že naši asi rozvedou. Máma od nich koupila drahý hrnce na který si vzala půjčku. A táta pochopitelně šílí.

 17. Kvuli Amway jsem prisel skoro o vsechny pratele, vcas jsem z toho vypad a probral se. Amway je podvodna spina!

 18. V Amway se dají vydělat velké peníze! Kdo nevěří ať tam běží. Já vydělávám min. 70 tisíc měsíčně a je mi fajn. Jděte do AMWAY!!!

 19. Amway je pro nemakačenky! Později zjistěji, že u nich maji peněz daleko míň než když byli na pracáku :-D. Toho provolanýho kreditu, těch nákupů drahého zboží, vstupenky na semináře, CD… Ale pro lidi, který nemaj potřebný vzdělání je to jediné východisko.

 20. Pokud někdo něco prodává, vytváří svou odběratelskou síť. U MLM je to podobné. Osobně spolupracuji s firmou Amway. S výrobky jsem spokojen, nikomu se je nesnažím vnutit. Myslím, že v demokracii si každý může vybrat, co bude používat. To stejné platí i o vzdělávacím systému. Nezajímám se o to kolik vyděláva přednášející, také se nazajímám o to kolik dostane učitel na škole. Myslím, že ani jeden to nedělá zadarmo.
  Vzdělávací systém Dextera Yagera mi zajistil spokojenost v rodině, úspěšné děti a s manželkou se dovedeme domluvit i bez vztahových koučů. Jinak bychom zvyšovali statistiku rozvodů.

 21. Zajímavé. S Amway (skrze N21) jsem se setkal v roce 1995, zkušenost stejná, jako zde většina lidí píše. A koukám, že se za 22 let nezměnilo nic. Nicméně pro mladého člověka to tehdy byla mimořádně cenná zkušenost, vidět jak funguje vymývání mozků a jak reaguje stádo. A čemu se v životě následně vyhýbat jako čert kříži. Finanční ztráta několika tisíc korun za to rozhodně stála. Doporučuji!

 22. Je super vidět jak jsou tady inteligentní jedinci a taky úplní kritici a tupci. Ano něco to stojí ale když se chce všechno jde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *