Spořicí účet Komerční banky (KB)

Spořicí produkty nabízí snad každá banka. Ne každá má ale zcela výhodné podmínky. Proto stojí za to si tyto bankovní produkty ke spoření pořádně srovnat, a to nejen vzhledem k výši úrokové sazby, ale také vzhledem k poplatkům, které se ke spořicímu účtu vážou. Před zřízením spořicího účtu se zaměřte na poplatky za zřízení spořicího účtu, za jeho vedení a jednotlivé transakce na účtu. Pokud jsou všechny tyto zdarma, jste na nejlepší cestě, jak začít spořit své peníze.

Úroková sazba
Úroková sazba, kterou Komerční banka na svém spořícím účtu nabízí, je jedna z nejnižších na trhu. Tato úroková sazba se skládá ze dvou složek – ze základní a bonusové úrokové sazby. Základní úroková sazba činí pouhých 0,01 % u vkladů do 30 mil. Kč a připisuje se čtvrtletně. Bonusová úroková sazba dosahuje 0,02 % p.a. a připisuje se pololetně. Aby to nebylo málo, úročení se vztahuje k nejnižšímu zůstatku za dané období.

Kromě základního spořicího účtu můžete své peníze vložit také na dva další druhy spořicích účtů. Ty mají stejnou základní úrokovou sazbu (0,01 % p.a.) a k tomu navíc bonusovou úrokovou sazbu:

1. Spořicí účet Bonus Aktiv – bonusová sazba činí 0,05 % p.a. Tato bonusová sazba vám bude připsána, pokud provedete alespoň 5 plateb v celkové hodnotě minimálně 5 000 Kč z jakékoli karty od Komerční banky.

2. Spořicí účet Bonus Invest – bonusová sazba činí 0,04 % p.a. Také tato bonusová sazba je podmíněna: musíte investovat do vybraných investičních produktů.

Podmínky založení spořicího účtu KB
K založení spořicího účtu u Komerční banky budete potřebovat mít u této banky běžný účet. To se vám nemusí vyplatit, vzhledem k poplatkům, které se k běžnému účtu vážou. Platíte za vedení účtu, transakce na účtu a další. Samotné zřízení spořicího účtu je ale zdarma a jeho vedení také. Nevýhodou může být nutnost minimálního počátečního vkladu, který činí 5 000 Kč. Spořicí účet u Komerční banky může mít pouze osoba starší 18 let.

Spořicí účet lze založit na pobočkách Komerční banky, prostřednictvím internetového bankovnictví nebo telefonicky.

Převod finančních prostředků
Převod finančních prostředků ze spořicího na běžný účet i naopak probíhá jednoduše a zdarma v rámci internetového bankovnictví. Vklady a výběry lze samozřejmě provádět také na pobočkách. Své peníze máte k dispozici ihned bez výpovědní lhůty.

Bonusy
· Zřízení a vedení spořicího účtu je zdarma.

· Peníze jsou dostupné ihned, vybrat si je můžete, kdykoli je budete potřebovat bez jakékoli výpovědní lhůty.

· Spořicí účty lze ovládat jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví nebo bankovní mobilní aplikace.

· I když je úroková sazba poměrně nízká, je garantována na celé kalendářní pololetí.

· Elektronické i papírové výpisy ze spořícího účtu jsou k dispozici zdarma. Rozesílají se jednou měsíčně.

Spořicí účet v zahraniční měně

Spořicí účet KB nelze vést v zahraniční měně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *