Spořicí účet Raiffeisenbank (RB)

Patříte k těm šťastným lidem, kterým před výplatou zůstává peněžní zůstatek? Nebo jste se rozhodli něco málo si dát stranou a naspořit si na horší časy? Od toho je tu spořicí účet. Úroky zde jsou vyšší než na běžném účtu, což vám umožní naspořit si o něco větší částku. Běžné účty totiž zpravidla neposkytují téměř žádný výnos. Se spořicím účtem tak dosáhnete na vyšší úrokovou sazbu, avšak své peníze máte k dispozici bez výpovědní lhůty.

Úroková sazba
Spořicí účet od Raiffeisenbank se nazývá eKonto Flexi. Nabízí úrokovou sazbu ve výši 0,75 % p.a. pro vklady do výše 150 000 Kč. Ačkoli se může výše vkladu zdát poměrně nízká, úrok je opravdu zajímavý.

Podmínky založení
Spořicí účet od Raiffeisenbank eKonto Flexi si můžete založit zdarma. Nutností je založit si také běžný účet u Raiffeisenbank. To ale nemusí být nutně nevýhodou – Raiffeisenbank nabízí hned několik typů běžných účtů, v rámci kterých si klient může vybrat ten nejlepší. Běžné účty od Raiffeisenbank mají zdarma vedení účtu, výběry z bankomatů všech bank zdarma, neomezený počet elektronických plateb a další výhody – jako je například sleva 1 % z úrokové sazby Hypotéky na bydlení.

Převod finančních prostředků
Spořicí účet eKonto Flexi nabízí okamžitý přístup k naspořeným penězům – bez jakékoli výpovědní lhůty. Převod mezi běžným a spořicím účtem je navíc usnadněn službou Inteligentní spoření. Jakékoli peněžní převody i vedení účtu nepodléhá žádným poplatkům. Účet ovládáte prostřednictvím internetového bankovnictví.

Služba Inteligentní spoření vám přizpůsobí převody z běžného účtu Raiffeisenbank na spořicí účet na míru. V rámci této služby si můžete zadat horní nebo dolní limit finančních prostředků a také období kontroly vašeho zůstatku na běžném i spořicím účtu. Služba Inteligentní spoření vám umožňuje, že si nemusíte hlídat výši svých prostředků na běžném účtu sami – kdykoli váš běžný účet dosáhne nad stanovený horní limit, peníze se automaticky převedou na spořicí účet. Pokud si naopak stanovíte dolní limit, musíte si stanovit také den kontroly. Pokud jsou v den kontroly peníze na vašem běžném účtu pod dolním limitem, příslušná částka se automaticky převede ze spořicího účtu na běžný.

Bonusy
· Ve srovnání s ostatními spořicími účty nabízí eKonto Flexi poměrně vysoký úrok.

· Peníze jsou k dispozici bez výpovědní lhůty – kdykoli je potřebujete, stačí si je převést na běžný účet.

· Služba Inteligentní spoření pro usnadnění převodu mezi spořícím a běžným účtem, což je velmi užitečná služba, která vám umožní nepřemýšlet nad převody mezi jednotlivými účty.

· Snadná obsluha přes internetové bankovnictví.

· Zřízení účtu, jeho vedení i peněžní převody jsou zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *