Spořicí účet MONETA Money Bank

Spořicí účet je kompromisem pro toho, kdo má přebytek finančním prostředků, chce je zhodnotit, ale zároveň je mít po ruce. Každá banka má trochu jiné podmínky týkající se založení spořicího účtu a jeho zhodnocení, proto je třeba před jeho založením udělat malý průzkum trhu a srovnat si, který spořicí účet je nejlepší. Ne vždy to musí být ten s nejvyšší úrokovou sazbou. Jak je to s podmínkami spořicího účtu u banky MONETA Money Bank?

Úroková sazba

Moneta nabízí hned dva druhy spořicích účtů – Genius 9 a Gold.

Genius 9 je základním spořicím účtem, který si může založit kdokoliv. Úroková sazba činí 0,5 % p.a., při splnění určitých podmínek – aktivní využívání běžného účtu typu Genius. Aktivní využívání zde znamená příjem na účet ve výši minimálně 7 000 Kč. To ale není jediné omezení – z úrokové sazby 0,5 % p.a. se můžete těšit pouze u vkladů do velikosti 99 999 Kč, vklady 99 999,01 Kč a vyšší jsou úročeny sazbou 0,2 %.

Gold je zvýhodněným spořicím účtem, který je určen pro náročnější klientelu. Úroková sazba je ve výši 1,1 % p.a., ale pouze v případě, že vlastníte běžný účet Gold (ten ale musí mít měsíční příjem minimálně 35 000 Kč).

Podmínky založení spořicího účtu Moneta
K založení spořicího účtu nemusíte mít u Monety běžný účet. Pokud ho ale máte, můžete dosáhnout lepší úrokové sazby na spořicím účtu, a to jak v případě spořicího účtu Genius (ke kterému se váže běžný účet s názvem Genius), tak i v případě spořicího účtu Gold (ke kterému máte běžný účet Gold).

Osoba, která si spořicí účet zakládá (ať už Genius nebo Gold), musí předložit občanský průkaz. Spořicí účet u Monety si může založit jakákoli fyzická osoba starší 15 let.

Převod finančních prostředků
Převod finančních prostředků je velmi jednoduchý – u žádného ze spořicích účtů nejsou žádné termíny ani výpovědní lhůty. Peníze si můžete převést během okamžiku, a pokud máte u Monety i běžný účet, tak i během několika minut, bez ohledu na to, je-li svátek nebo víkend.

Spořicí účet můžete založit na kterékoli pobočce Monety, nebo pokud již máte běžný účet u Monety, také prostřednictvím internetového bankovnictví.

U spořicího účtu Genius máte dovoleno provést 36 platebních převodů v jednom kalendářním roce, což znamená 3 převody na měsíc. Pokud ale některý měsíc provede pouze 2 platební příkazy, v některém jiném měsíci můžete pak provést 4 platební příkazy. V součtu za jeden kalendářní rok ale nesmíte provést více než 36 platebních převodů.

Bonusy
· Založení, vedení i zrušení obou spořicích účtů je bez poplatků.

· Peníze máte k dispozici ihned, bez jakýchkoli výpovědních lhůt.

· Jednoduchý převod a celkové ovládání účtu prostřednictvím internetového bankovnictví.

· Moneta nabízí službu automatických převodů mezi běžným a spořicím účtem – ať už se jedná o vklady nebo výběry ze spořicího účtu.

· Vaše peněžní prostředky jsou pojištěny, a to až do celkové hodnoty 100 000 EUR (což při kurzu 27 Kč/EUR znamená pojištění vašich vkladů až do výše 2 700 000 Kč).

· Oba typy spořících účtů si můžete pojmenovat – například účelem, za který je zřizujete („Dovolená“, „Auto“, „Pračka“…).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *