Spořicí účet Fio banka

Spořicí účet vám nabízí vyšší úrok než účet běžný, přičemž peníze máte stále k dispozici. Je vhodný ke krátkodobému spoření, když šetříte například na novou pračku či jiný větší domácí spotřebič, nebo se hodí jako určitá peněžní rezerva pro případ, že by se něco pokazilo. Typickým příkladem jsou nečekané výdaje na opravy spotřebičů nebo třeba auta. Tím se spořicí účet liší od termínovaného, kde sice máte vyšší úrok, po předem sjednanou dobu ale na peníze nesmíte sáhnout.

Úroková sazba
Spořicí účet Fio se nazývá Fio konto a roční úroková sazba činí 0,15 %. I když tato sazba není nijak vysoká, je pořád vyšší než na běžném účtu a své peníze máte kdykoli k dispozici. Další výhodou zřízení spořicího účtu Fio konto se vztahuje k běžnému účtu. Pokud vlastníte oba dva tyto účty, získáte řadu výhod v rámci běžného účtu, jako jsou výběry z bankomatů zdarma či trvalé příkazy bez jakýchkoli poplatků.

Podmínky založení
Abyste si mohli založit spořicí účet Fio konto nemusíte mít běžný účet u této banky, ale budete si muset zajít na pobočku. Pokud se chcete návštěvě pobočky vyhnout, můžete si online založit běžný účet u banky Fio a v internetovém bankovnictví pak už jen zdarma založit i spořicí účet.

Převod finančních prostředků
Fio konto neumožňuje platby typu SIPO nebo inkaso. Peníze z tohoto účtu ale můžete převádět na svůj běžný účet. Účet, kam můžete peníze převádět je ale pouze jeden, čímž se Fio konto liší od ostatních spořicích účtů, z nichž lze většinou peníze převádět na libovolné účty. To znamená, že Fio konto neumožňuje platbu různým institucím – vždy si budete muset peníze převést na účet, který je se spořicím účtem spárován. Tento účet ale můžete kdykoli zdarma měnit ve svém internetovém bankovnictví (bez nutnosti návštěvy pobočky).

Bonusy
· Vyšší úrok než na běžném účtu bez výpovědní lhůty – peníze je možné převést ihned.

· Zdarma je zřízení, vedení i zrušení účtu.

· Pokud si zřídíte spořicí účet Fio konto, máte zdarma ke svému běžnému účtu následující služby: internetové bankovnictví nebo bankovnictví prostřednictvím mobilní aplikace, neomezený počet příchozích i odchozích plateb v rámci České republiky i Evropské unie a trvalých příkazů, deset výběrů měsíčně z bankomatů Fio banky nebo 5 výběrů měsíčně z bankomatů jiných bank a další služby.

Spořicí účet v zahraniční měně
Spořicí účet Fio konto je možné vést i v zahraniční měně, konkrétně v eurech. Minimální zůstatek je 10 euro. Fio konto v zahraniční měně vám přináší možnost, jak získat vyšší úrok než byste získali na běžném účtu, nejste přitom ale vázání žádnou výpovědní lhůtou – své peníze si můžete převést na běžný účet kdykoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *