Spořicí účet mBank

Běžný účet vlastní snad každá domácnost. Občas se může podařit, že vám za uplynulý měsíc zbudou nějaké finanční prostředky. Co s nimi uděláte? Buď je utratíte, nebo je necháte ležet na běžném účtu, kde ale nedochází k jejich zhodnocení. Mnohem lepší variantou na to, co s penězi udělat, je uložit je na nějaký účet, kde je nebudete moci utratit, mít peníze ale pro jistotu pořád k dispozici, a kde bude i vyšší míra zhodnocení. Přesně tohle nabízí spořicí účty. Jaké podmínky má konkrétně spořicí účet od mBank?

Úroková sazba
mBank nabízí hned několik spořicích účtů:

· mSpoření je základním typem spořicího účtu, který nabízí zhodnocení 0,3 % p.a. do vkladu 100 000 Kč. Vklady od hodnoty 100 001 Kč a vyšší jsou pak úročeny úrokovou sazbou pouze 0,01 % p.a.Tento úrok ale není jediným příjmem, který hodnotí vaše naspořené peníze. Můžete se například rozhodnout, že z každé platby provedené vaší platební kartou převedete 1 až 10 % (nebo 10 až 99 Kč) na spořicí účet. Že vám takovéto malé částky mizí z běžného účtu si ani nevšimnete, ale jejich příbytek na spořicím účtu může být zajímavý.

· eMax – nabízí úrokovou sazbu 0,01 % p.a.

· eMax Plus je dalším druhem spořicího účtu, který je úročen 0,3 % p.a. při splnění podmínek, jinak je úroková sazba 0,01 % p.a. Zvýhodněný úrok 0,3 % získáte, pokud je zůstatek na spořicím účtu nižší než 100 000 Kč, a pokud kartou (z účtu mKonto, eMax a mKretitkou) zaplatíte minimálně 4 000 Kč měsíčně. O zvýhodněnou sazbu žádáte ve svém internetovém bankovnictví.

Podmínky založení Spořicího účtu mBank
Založení spořicího účtu mSpoření je zcela zdarma.

Spořicí účet eMax, eMax Plus a mSpoření nemají podmínky v rámci minimálního zůstatku na účtu, a to ani na počáteční vklad.

Ke spořicímu účtu eMax máte možnost získat platební kartu zdarma a zřídit si můžete až 4 takové účty, které můžete pojmenovat podle sebe, například podle účelu spoření (například dovolená, pračka, myčka atd.). Spořit můžete pravidelně prostřednictví trvalého příkazu.

Převod finančních prostředků
Peníze ze spořicího účtu jsou k dispozici ihned, převést si je můžete v rámci internetového bankovnictví. Vedení a příchozí platby jakéhokoli spořicího účtu je zdarma.

U spořicího účtu eMax Plus je zdarma pouze jedna odchozí platba měsíčně.

Bonusy
· Okamžitý přístup k penězům bez výpovědních lhůt, a to i o víkendech.

· Založení i vedení spořicího účtu je zdarma.

· Získáváte peněžní zhodnocení za provedené platby.

· Elektronické výpisy jsou zdarma.

· Jednoduché kontrolování spořicích účtů prostřednictvím internetového bankovnictví.

· Peníze jsou k dispozici ihned, bez výpovědní lhůty.

Spořicí účet v zahraniční měně
Spořicí účet mSpoření je vedený pouze v české měně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *