Spořicí účet ČSOB

Spořicí účty nabízejí vyšší zhodnocení než běžné účty a dávají vám možnost ušetřit si nějaké peníze, které můžete využít na jakýkoli účel. Tyto peníze jsou vaše rezerva pro neočekávané platby, pro splnění snu nebo pro našetření na nějaký dražší elektrospotřebič do domácnosti. Každá banka má v nabídce spořicí účty, liší se jednotlivými podmínkami a úrokovou sazbou. V tomto článku se zaměříme na spořicí účet od banky ČSOB. Co všechno potřebujete k tomu, abyste si mohli spořící účet založit a jaké je jeho zhodnocení?

Úroková sazba
Výše úrokové sazby u vkladů pod 250 000 Kč činí 0,2 % p.a., u vkladů vyšších pak pouze 0,01 %. Úroková sazba je tedy srovnatelná s konkurenčními produkty, na trhu jsou ale i banky s výhodnější úrokovou sazbou. Výhodou ale je, že úroková sazba je garantována bez jakýchkoli podmínek – nemusíte vlastnit běžný účet ani dosáhnout určitého obratu.

Podmínky založení
K založení spořicího účtu u ČSOB nepotřebujete běžný účet. Vlastnictví běžného účtu vám ale přinese určité výhody. Není potřeba žádné minimální hodnoty počátečního vkladu, peníze si na spořicí účet ukládáte tak často a v takové výši, jak sami chcete. K založení budete potřebovat pouze občanský průkaz. Co je nevýhodou je návštěva pobočky v případě založení spořicího účtu, což u některých bank není nutností.

Převod peněžních prostředků
Pokud vlastníte běžný účet od ČSOB, máte převody peněz ze spořicího na běžný účet a naopak zdarma. Navíc si na běžném účtu můžete stanovit maximální hranici – při překročení této hranice se přebytečné peníze automaticky převedou na spořicí účet, což je výhoda, protože na převod peněžních prostředků nemusíte sami myslet a peníze na spořicím účtu jsou lépe zhodnoceny.

Ačkoli je převod finančních prostředků zjednodušen prostřednictvím internetového bankovnictví, není až tak rychlý – výpovědní lhůta zde činí 24 hodin. To sice není dlouho, nicméně některé banky nabízí mnohem rychlejší převod, klidně i do několika sekund.

Bonusy
· Vedení účtu je zdarma.

· Zdarma elektronické výpisy z účtu.

· Rychlé převedení peněz ze spořicího účtu na běžný – peníze tak máte dostupné bez výpovědní lhůty.

· Úspory jsou pojištěné až do výše 100 000 EUR (což je při kurzu 27 Kč/EUR 2 700 000 Kč). Pojištění se týká jak vkladů v Kč, tak také vkladů v zahraničním měnách.

· Zdarma převody mezi účty v rámci ČSOB.

· Účet ovládáte jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví.

· Veškeré vklady na účet jsou zdarma – a to i vklady na přepážkách banky ČSOB.

Spořící účet ČSOB v zahraniční měně
ČSOB poskytuje spoření taktéž v zahraničních měnách – v amerických dolarech i v eurech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *