Spořicí účet Česká spořitelna

Podle odborníků by měla mít každá domácnost zřízen spořicí účet. Ten totiž slouží jako jakási rezerva, když se vyskytnou nečekané výdaje. Nebo si na spořící účet můžete odkládat každý měsíc peníze například na dovolenou nebo něco jiného, co si chcete koupit a stojí to větší obnos peněz. Spořicí účet je lépe úročen než běžný účet, přesto ale máte peníze neustále k dispozici. Pokud se rozhodnete spořit na běžném účtu, nejenže přijdete o úrok navíc, ale také se vám může stát, že nic neušetříte. Proto je lepší dávat si peníze „stranou“, na spořicí účet.

Úroková sazba
Spořicí účet České spořitelny se nazývá Spoření ČS. Úroková sazba vkladu do 200 000 Kč činí 0,20 % p.a. Vklady vyšší než 200 000 Kč jsou úročeny nižší úrokovou sazbou ve výši 0,01 %.
Podmínky založení
Spořit můžete pravidelně nebo nepravidelně – prostě tak, jak vám ten který měsíc zbudou finance. K založení spořicího účtu u České spořitelny nebudete potřebovat zřídit běžný účet – taková podmínka by znamenala velkou nevýhodu, protože na rozdíl od některých ostatních bank platíte České spořitelně poplatky za vedení účtu (nemluvě o dalších poplatcích). Úrok na spořicím účtu přitom není tak závratný, aby bylo výhodné si kvůli spořícímu účtu zřizovat běžný účet.

Zřízení i vedení spořicího účtu u České spořitelny je zdarma. Nutný není žádný minimální vklad ani zůstatek na spořícím účtu. Na jedno rodné číslo můžete založit pouze jeden spořicí účet. Taktéž výpisy (a to dokonce i v papírové podobě) jsou zdarma.

Velkou nevýhodou tohoto spořicího účtu je nízký úrok a skutečnost, že pokud ze spořícího účtu vyberete peníze, nebude vám za daný měsíc přičten úrok.

Převod finančních prostředků
Peníze ze spořicího účtu máte k dispozici vždy, když je budete potřebovat, stačí si je převést na běžný účet. Převod a další transakce na spořicím účtu jsou zdarma. Vklady na spořicí účet – ať už jsou prováděny hotovostně na přepážce nebo převodem účtů – jsou zdarma. Taktéž výběry ze spořicího účtu (hotovostní, bankovním převodem) jsou zdarma.

Bonusy
· Zřízení i vedení účtu je zdarma.

· Peníze máte okamžitě k dispozici.

· Na jednom účtu můžete spořit na více věcí současně, protože spořicí účet Spoření ČS vám nabízí tři obálky, které si můžete libovolně plnit. Tato služba se nazývá „Moje zdravé finance“.

· Pokud nevybíráte, úroková sazba je vyšší než na běžném účtu.

· Nepotřebujete minimální zůstatek na spořicím účtu, ani žádný počáteční vklad.

· Účet můžete spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví.

· Výpisy (a to i papírové) jsou zdarma.

· Spořicí účet v zahraniční měně

Ačkoli běžný účet nabízí Česká spořitelna i v zahraniční měně, u spořicího účtu tomu tak není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *