Spořicí účet Air Bank

Peníze na běžném účtu se obvykle velmi rychle rozkutálí. Proto je vhodné založit si i spořicí účet, kam si můžete ukládat finanční přebytky každý měsíc, nebo si tvořit drobnou rezervu z každé výplaty. Běžný účet má podle odborníků sloužit k běžným platbám – nájemné, inkaso, jídlo, oblečení atd., kdežto spořicí účet slouží jako jakási rezerva v případě nouze. Je to rezerva na nečekané výdaje. Takový spořicí účet si můžete sjednat i u Air Bank.

Úroková sazba
Úroková sazba na spořicím účtu od Air Bank činí 0 %. Nárok na úrok máte pouze v případě, že aspoň 5x za měsíc zaplatíte svou platební kartou, kterou máte ke svému běžnému účtu. V takovém případě činí úroková sazba 3,75 % ročně až do výše 500 tisíc Kč. A pokud bude součet všech příchozích plateb na účtech u Air Bank měsíčně alespoň 25 000 Kč, dostanete stejnou sazbu až do výše 1 milionu Kč. To je více, než vám nabídnou některé jiné banky! Toto opatření má zajistit, že budete používat běžný účet od Air Bank pravidelně a jako hlavní platební účet.

Podmínky založení
· Účet můžete založit zdarma na kterékoli pobočce, přes internet i telefonicky.

· Nemusíte mít založen běžný účet, ale k tomu, aby se vám spořicí účet vyplatil a byl úročen, ho potřebujete.

· Založit můžete maximálně tři spořicí účty – jeden v české měně, druhý v eurech a třetí v amerických dolarech.

Převod finančních prostředků
Své naspořené finance si můžete jednoduše převést na svůj běžný účet nebo z něj přímo zaplatit prostřednictvím bankovního převodu. Převod ze spořicího na běžný účet je zjednodušený ještě tím, že stačí peníze přesunout kurzorem myši – podobně jako když přesouváte soubor z jedné složky do druhé. Pokud nechcete převést celou naspořenou částku na běžný účet, využijte jednorázového převodu, kde si můžete určit přesnou finanční částku.

Bonusy spořicího účtu od Air Bank
· Pokud zaplatíte aspoň pětkrát za měsíc svou platební kartou od AirBank, na příští měsíc získáte ke svému spořicímu účtu bonusovou úrokovou sazbu.

· V rámci jednoho spořicího účtu si můžete spořit na určitou věc s pomocí obálek. Pokud šetříte například na novou pračku, založíte si obálku s názvem „Pračka“ a pak už jen postupně přidáváte peníze. Takových obálek můžete mít v rámci jednoho účtu až deset a spořit tak můžete na více věcí najednou – na dovolenou, na pračku, na nové kolo atd.

· Do jednotlivých obálek si můžete posílat peníze ze svého účtu prostřednictvím trvalého příkazu. Peníze můžete samozřejmě i v rámci obálek – z jedné obálky do druhé.

· Z českého spořicího účtu lze posílat platby i do zahraničí.

Spořicí účet v zahraniční měně
Spořicí účet můžete vést i v eurech nebo amerických dolarech. Zde je bonusová úroková sazba ve výši 0,80 % na účtu v eurech a 1,00 % na dolarovém účtu. Na bonusovou úrokovou sazbu máte nárok v případě, že aspoň 5x za měsíc zaplatíte kartou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *