Půjčky a podvody

Půjčky, úvěry
Bez půjčky nebo hypotéky to někdy prostě nejde. Většina lidí nemá hotovost na to, aby si mohla dovolit například zakoupit automobil v hodnotě 350 000,- nebo rodinný dům za miliony.
Zde nastává problém, kde si půjčit peníze. Nejlepší půjčka může být od dobrého kamaráda, který vám poskytne minimální úrok. Když žádného ochotného kamaráda nemáte, tak si půjčte od banky (ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank…). Asi nejhorší možnost je oslovit nebankovní úvěrovou společnost. Většina těchto společností má buďto velmi nevýhodné podmínky nebo jde o podvod.  Za solidní nebankovní společnost, která poskytuje půjčky, lze považovat Home Credit. Home Credit poskytuje půjčky a úvěry, kreditní karty, nákupy na splátky, auto na splátky…

Pozor na podvodníky (úvěrové podvody)!
Někdy se stane, že chcete půjčit peníze a jste okradeni. Pozor na inzeráty typu: půjčky bez potvrzení o příjmu, půjčky bez registru, půjčky ihned na účet,  půjčky na směnku, půjčky online, půjčky od soukromých osob rychle, půjčka bez doložení příjmu, půjčky do 24 hodin, půjčka před výplatou,  půjčky přes SMS, rychlá SMS půjčka, půjčky bez podvodu, půjčky na exekuce, půjčka na vyplacení exekuce… Kdo vám půjčí peníze, když nezná váš příjem? Kdo vám půjčí peníze na exekuci? Nikdo solidní! Jde jim jen o to, vytáhnout z vás peníze… Podvodný podnikatel nebo podvodná firma bude požadovat nějakou finanční částku předem. Zpravidla se jedná o poplatek za zprostředkování půjčky. Když budete později takového podnikatele kontaktovat, tak vám sdělí, že jim nepodařilo půjčku zprostředkovat a vy máte smůlu. Takže z toho plyne jediné: Když chcete půjčit peníze, tak nikdy nic neplaťte předem! Pokud někdo požaduje peníze předem, tak se na 100% jedná o podvodníka, který vám úvěr nikdy neposkytne.

Ilustrační foto

Další způsob, jak přijít o peníze, když chcete půjčku, je volání na čísla 900. Inzeráty slibující půjčky ihned, půjčky bez potvrzení příjmu, půjčky na exekuce, půjčky po telefonu… stačí jen zavolat na číslo 900. Opět podvod! Zavoláte na číslo 900, operátorka bude neskutečně dlouho prodlužovat hovor, půjčka vám samozřejmě nebude schválena a vy provoláte tisíce, protože minuta stojí 100,- Kč nebo něco podobného. Takže nikdy nevolejte na drahá číslo 900!

Dobré rady
Než podepíšete smlouvu o úvěru, tak si jí důkladně pročtěte, případně konzultujte s vaším právníkem. Společnost, která vám bude poskytovat úvěr (např. spotřebitelský úvěr), si pořádně prověřte, např. reference na internetu nebo u konkrétních lidí, kteří s ní mají zkušenosti. Hlavně nikdy neplaťte ŽÁDNÉ poplatky předem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *