Nigerijské dopisy

Nigerijské dopisy, nebo také Scam 419, je druh podvodu, kdy se útočník snaží vylákat ze své oběti peníze pod různorodými záminkami – veškerá komunikace však probíhá na dálku přes dopisy nebo e-maily a k přímému kontaktu mezi podvodníkem a obětí vůbec nedojde.

V některých případech podvodníci získávají důvěru lidí i několik měsíců. Slibují peníze, majetek, nělkdy i lásku. Podmínka je ta, že chtějí poslat peníze na zahraniční bankovní účet. Někdy to neskončí u jedné platby! Často chtějí chtít pořád více. A v konečném důsledku nejen, že pisatele nikdy neuvidíte, ale neuvidíte už ani své peníze.

Nigerijské dopisy příklad (marie.riddle74@gmail.com):

„Od paní Marie Riddleové.

Drahý příteli,

Omlouvám se, že k vám přicházím takto, píši vám tento mail s náležitou úctou, důvěrou a lidskostí, apeluji na vás, abyste měli trochu trpělivosti a přečetli si mou zprávu, narazil jsem na váš profil a můj duch mě vede abych vás kontaktoval, opravdu jsem potřeboval někoho upřímného, pravdivého, kdo by s vámi sdílel své pocity a své břemeno, dovolte mi, abych se vám představil, jsem paní Marie Riddleová, 18 let, jediná dcera zesnulého pana/paní Mark Riddle. Pochází z Pobřeží slonoviny v západní Africe. Můj otec byl velmi bohatý obchodník, když byl naživu, zabýval se dovozem aut a kvůli svému bohatství ho zabil jeden z našich rodinných příslušníků, aby si mohl nárokovat majetek mého otce, který už vlastnil, moje matka zemřela, když jsem byl 6 let a můj otec se o mě dobře staral jako o svou jedinou dceru. Před smrtí mého otce v soukromé nemocnici zde v Pobřeží slonoviny, kam byl přijat, mi tajně zavolal na lůžko a prozradil mi o součet čtyři miliony pět set amerických dolarů (4,5 milionu dolarů) nechal na dočasném účtu v jedné z bank zde v Abidjanu na Pobřeží slonoviny. a také mi řekl, kde uchovává všechny dokumenty, které mu banka vystavila, když uložil peníze, a moje jméno bylo napsáno jako příští král jako jeho jediná dcera, takže vás kontaktuji, abyste mi pomohli a postavili se jako můj cizí partnera, který chce pomozte mi převést peníze na váš účet tam ve vašem země, jak mi můj otec nařídil, abych si hledal cizího partnera dle mého výběru, kde by mi mohl zachránit život, takže po vstupu do vašeho profilu mě moje mysl přivedla k tomu, abych vás kontaktoval.

(1) Můžete se o mě dobře přesvědčit, až přijedu do vaší země
(2) Můžete být příjemcem fondu, protože je mi pouhých 18 let.
(3) Můžete mi pomoci jako vaše sestra/dcera/kamarádka
(4) Můžete se domluvit

abych po převodu peněz přijel do vaší země a dále se vzdělával a také tam investoval peníze ve vaší zemi.

Ihned se mi ozve můj požadavek, předám vám všechny potřebné dokumenty k tomuto vkladu na bankovní kontakt, abyste banku kontaktovali pro převod peněz na váš účet.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
Paní Marie Riddleová“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *