Jak vydělat na akciích

Wall StreetJak z pohodlí domova vydělávat peníze? A jak vydělávat opravdu slušné peníze s minimem úsilí? To je otázka, nad jejíž odpovědí si láme hlavu mnoho lidí. Počítejme s tím, že bez práce nejsou opravdu koláče. Jenomže pak je tu jedna možnost, která skýtá obrovský potenciál. Potenciál je to tak obrovský, že každý, kdo o ní slyšel, přemýšlel, zda do toho opravdu nejít. Jsou to akcie.
Pohyb na burze a celkově tento byznys je pro silné hráče. Je to tak. Samotné změny, pohyby, růsty a poklesy jsou velmi rychlé a změny se dějí v podstatě každou minutu. Je velmi psychicky náročné v tomto odvětví pracovat a hlavně udržet výdělek. Je tady základní psychologická podstata, že člověk, který chce víc, nemusí mít nic. Tedy boj člověka sama se sebou. Je nutno ale myslet na to, že to, co je v danou minutu aktuální, tu další může být úplně jinak. Jak začít a jak se k tomu dostat?
K obchodu s akciemi a pohybem na burze jsou určeny servery, ale již i přímo určitý software. Ten se přímo specializuje na tento druh byznysu a budete v něm mít vše, co potřebujete k jednomu – k vašim investicím, výdělkům nebo bohužel i prodělkům. Mnohé tyto stránky a servery nabízejí i různé bonusy k registraci. Je na vás, kam se registrujete. Princip je v podstatě všude stejný.
Základním principem, aby člověk opravdu neprodělal, je jedna věc. Pochopení a znalost dané věci. Tedy měli byste se alespoň uživatelsky, ale spíše byste měli některé pojmy a situace nastudované z knih nebo internetu. Na trhu jsou knihy, které by vás mohli opravdu dobře nasměrovat k tomu, abyste neudělali nějakou začátečnickou chybu. Dále je důležité znát základní pojmy a mít přehled v tom, jak se takový prodej, koupě akcií, pokles, růst a mnohé jiné věci dějí, jak a co kde se kupuje, jak prodává a co je třeba výhodné a co ne.
Rozhodně ale nikde nenajdete žádný návod, jak na akciích vydělat. Je to vaše prozíravost, vědomost, ale také štěstí a náhoda, jak se povede. Je to velmi riskantní krok, ale na druhou stranu může přinést velmi slušné zisky. Pokud se do tohoto odvětví finančních zisků vrhnete, určitě se nechte inspirovat u zkušenějších. Mnohé informace hledejte na internetu nebo se zkuste registrovat i na různé semináře či webináře. Pomůže již zmiňovaná literatura nebo i určité filmy, které tuto tématiku rozebírají.
Hodí se pozorovat i ty nejzběhlejší v oboru. Proč opravdoví profesionálové neinvestují do zlata? Zkusme se tímto trošku zabývat. Dejme si to jako modelovou situaci. Opravdu se podle četných zjištění nedočkáme, aby elity v tomto oboru investovaly do zlata. Proč? Je to jednoduché. Přestože zlato jeví potenciál růstu a tudíž bychom teoreticky mohli vydělat slušné peníze, je to riskantní krok. Nikde není jistota a pouze se předpokládá, že cena poroste. Uvědomme si, že již v v posledních měsících, kdy se lidé opravdu nechali přesvědčit a zlato začali nakupovat, se jeho cena náhle snížila. Přesto se předpovídalo, že poroste. Nyní sice cena roste, ale jistota není žádná.
Do čeho zpočátku investovat? Dobrá rada může být investice do velkých firem. Je třeba si pohlídat dobu, kdy jejich akcie budou za opravdu výhodné ceny. Stačí málo, není třeba čekat na absolutní minimum. Možná se ptáte, proč by se to mělo vyplatit. Jak říkají autority v tomto oboru, jsou to firmy, které opravdu vydělávají, a je tedy jistota, že peníze se u nich většinou zhodnotí. Jedná se o velké nadnárodní firmy, které mají tradici a velkou expanzi. Nečekejme však, že se okamžitě po investici peníze vrátí, nemůžeme čekat ani jejich zhodnocení. Přesto je však velká šance na jejich zhodnocení.
Jako další možnost výdělku na akciích je nákup a prodej komodit. Jedná se o prodej pšenice, ropy, kávy, cukru nebo jiného. V tomto odvětví můžeme najít opět nějaké kladné, ale i záporné body. Jedná se především o velký pohyb cen. Tedy je zde velký potenciál výdělku. Ale hlavně rychlého. Mnozí lidé se tedy v poslední době soustředí na ropu. Jenomže problém je s velkými výkyvy a s často velmi neočekávanou změnou ceny. Je to tedy velmi jednoduchý způsob, jak o své peníze přijít.
Na samotném začátku je třeba mít slušnou investici. Jako optimální je v řádu několika desetitisíc. Přesto je to velká částka a nelze předpokládat, že ji každý má. Stačí tedy i několik tisíc. Do deseti tisíc korun můžete obchody s akciemi rozjet. Buďte velmi opatrní a nezkoušejte ihned nakupovat za velké částky. Začněte na malých a zkoušejte, jak vám to půjde. Zkuste se i poradit se zkušenými obchodníky, kteří vám rádi na specializovaných fórech mohou poradit.
Na závěr je třeba upozornit, že obchodování s akciemi je velmi riskantní a opravdu velmi psychicky náročné. Je minimální jistota výdělku, obchod se velmi rychle mění a je třeba se dobře orientovat na trhu a mít dobrý odhad. Proto vydělávání na akciích není opravdu pro každého a kdo se pro to rozhodne, je třeba popřát hodně štěstí.

2 komentářů k příspěvku “Jak vydělat na akciích

  1. O obchodování na burze se zajímám více než dva roky a mohu říct jen jedno, je to skvělé. Jsem svobodný vydělávající člověk. Než jsem se dostal do toho stádia, kde začínáte vydělávat peníze, trvalo mi to opravdu dlouho. Zhruba rok jsem se v tom tak plácal a nevěděl co se děje ale potom jsem se postupně začal zlepšovat a teď už na tom jsem celkem dobře, ale pořád je co zlepšovat, to neříkám 😉 Pokud byste se například chtěli zajít o obchodování binárních opcí, doporučuji podívat se na tento web opcebinarni.com najdete tam vše, co pro obchodování potřebujete. Jsem jedním z moderátorů tohoto webu, takže pokud byste něco potřebovali, klidně se na mě můžete obrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *