Dá se v Amway vydělat?

Dá se v Amway vydělat? Teoreticky ano, a pěkné peníze! Jenže je tady VELKÉ ALE…

Musíte být neuvěřitelně vlezlý člověk, napsat si na seznam všechny známé i neznámé lidi a vyložit jim plán… přátelé, kamarády, příbuzné, pošťačku, pokladní v supermarketu…

Proč takto verbovat lidi? Ze samotné registrace nená Amwayák nic, z prodeje – spotřeby výrobků, už ano. Takže je potřeba, aby naverbovaný člověk spotřebovával, prodával amway výrobky (čím více, tím lépe) a verboval do systému další lidi, který zase budou zase verbovat další a další lidi. Nepřipomíná vám to pyramidový systém?

Toto doslova verbování lidí, pěkně vystihuje video s názvem Amway Neighbour, přeloženo: Soused Amwayák

Pokud na toto verbování nemáte žaludek, tak vypusťte z hlavy, že vás amway podnikání někdy uživí, protože samospotřebou výrobků ještě nikdo nezbohatnul…

Je také otázka, kde vzít ty všechny lidi pod sebe – kde je naverbovat, když tento byznys má velice špatné obchodní jméno, takže když někomu řeknete „amway“, tak „zezelená“. Proto také zpočátku Amwayáci nesmějí říct, že se jedná o „amway“ (mají mlžit a lhát). Je pravda, že se poslední dobou, Amwayáci soustřeďují na studenty, kteří ještě nemají takové zkušensti. Jenže z toho jsou potom nešťastní jejich rodiče…
Mimochodem, víte jak toto verbování lidí dopadá? Stane se z vás velice neoblíbený člověk, kterému se bude každý raději vyhýbat. To je přeci logický závěr! Když budete verbovat kde koho (známé, sousedy, pošťačku, lidi z dopravních prostředků, personál nemocnice, lidi ze zastupitelstva, starostu…), jak doporučují Diamanti, tak to jinak ani dopadnout nermůže…

Pořád si myslíte jak budete v amwayi vydělávat slušné peníze, např. 50. 000 měsíčně? Tak mi řekněte, kde vzít ty lidi pod sebe, když tenhle byznys má tak špatné obchodní jméno? Bez těch lidí prostě vydělat nejde!

Pořád si myslíte, že budete jednou v amwayi vydělávat pěkné peníze? Pak jste po amway semináři 🙂 Osobně bych takový vyžírkový systém rozhodně nepodporoval!

Největším důkazem toho, že v amway s největší pravděpodobností nevyděláte, a všechno je jen velká teorie, je skutečnost, že drtivá většina registrovaných Amwayáků nemá živnostenský list – nepodniká!

29 komentářů k příspěvku “Dá se v Amway vydělat?

 1. Amway je především o shánění lidí pod sebe. Můžete taky prodávat výrobky, na to už ale musíte mít živnosťák. Když seženete hodně lidí pod sebe, co budou shánět další lidi a prodávat, tak dostanete provize a nemusíte třeba pak už nic dělat 🙂 Na to ale musíte mít pod sebou velkou skupinu. Problém je, že když řeknete „amway“, tak se většině lidem ježí vlasy na hlavě. Já amway dělala něco přes rok, takže vím o čem mluvím. Moji dva přátelé dělaji amway pořád – řadu roků a ani jednoho z nich to neuživí.

 2. Pěkný (a hlavně trefný) video 🙂 MLM systémy mi připadají jako vymývání mozků. Propracovaný psychologický nátlak jim nikdo upřít nemůže. Amway je v tomto vítěz. V MLM nejvíce vydělávají ti nahoře pyramidy. Ti potřebují pěšáky (a hodně), aby vydělávali ty svoje BIG penízky. V podstatě se jedná o vyžírkový systém. Byla jsem v Amway asi rok, aktivně asi půl roku. Víc fanatiků jsem nikdy nezažila! Tedy hlavně na seminářích. Když jsem jednou zavítala na celorepublikový seminář (resp. jsem byla skupinou přemluvena), tak jsem musela utéct. A to i když jsem dala za vstupenku 2500 Kč. Po tom, co jsem zažila, mohu prohlásit, že jde o čistou SEKTU.

 3. Včera jsem byl osloven jedním kamarádem, kterého jsem neviděl spoustu let. Nakonec z toho vyšlo, že je to Amwayák. Skoro sem ho hnal vařečkou, když řekl, že do několika měsíců můžu vydělávat 40 tisíc měsíčně. Stačí se prý registrovat (a zaplatit 2500) a měsíčně za zboží utratit 5 tisíc. Slušně jsem ho vyhodil, co taky jinýho.

 4. Dělal jsem Amway skoro rok. Vadilo mi hlavně… Sponzor pokaždé říkal: kupuj a poslouchej CDéčka, pravidelně čti a kupuj knížky, svoje sny si vylep všude, pravidelně choď na semináře, kupuj zboží za 5000,- měsíčně… Prostě manipulace a výmaz mozků největší! Amway je největší podraz na lidi, kteří si namlouvají, že budou žít z pasivního přijmu a budou bohatí. Amway bych zakázal!!!

 5. Mladej včera přišel, že má výhodnou nabídku na práci, že bude vydělávat 50 tisíc měsíčně 🙂 Prej mu to bude vyplácet firma z Ameriky. Samozřejmě Amway 😀 Pamatuju si, když to k nám přišlo v 90. letech. Kecy o milionových příjmech, semináře tleskačky… Sekta hadr!!!

 6. Uklízečka v naší firmě dělá amway. Je tím úplně posedlá. Vždycky, když přijde do naší kanceláře uklízet, tak vychvaluje ty jejich výrobky. Je velmi neodbytná. Už mě leze pěkně krkem (i ostatním), protože je to dnes a denně. Vedoucí dokonce uvažuje o tom, že jí vyhodí. Asi před půlrokem jsem byla oslovena bývalou spolužačkou. Prý mohu vydělávat peníze pěkné peníze. Stačí prý kupovat zboží a sem tam sehnat nějakého člověka, který bude dělat totéž. Jednalo se o amway. Řekla jsem, že nemám zájem. Potom ještě asi měsíc mi volala, jestli jsem si to nerozmyslela. Byla velmi neodbytná. Něco jako uklízečka v naší firmě. V těch lidech je velká posedlost, proto bych do toho nikdy nešla.

 7. Amway (prostřednictvím jejich řetězce AMO – Amway motivational organisations) je minimálně problematická organizace a má (mnohokrát doloženou) negativní reputaci po celém světě hlavně tím, že lze rozumně (a velmi dobře) vydělat (jen tajně a jako velmi vysoce postavený distributor) jen na obchodní pomůcky (CD, knihy atd.), které povinně-nepovinně (pod psychickým tlakem organizace) kupují a používají níže postavení distributoři v organizaci. To je klasický příznak nelegálního pyramidového typu organizace. Metody silného působení na psychika prodejců se minimálně blíží taktikám klasické sekty. Jeden z mnoha příznaků tímto silným působením poznamenaných prodejců je velmi defenzivní a agresivní reakce na jakoukoliv kritiku, protože jsou přes AMO vedení kritiku vůbec nepřipouštět.Některé amway zboží je možná dobré, avšak organizace Amway je nemravní (svým pasivním připouštěním kalých praktik AMO, které jim zajistí vlastní zisky) a hlavně mnoho AMO jsou podvodné a manipulativní a dokázalo zničit životy mnoha slušných lidí, které často přichází o peníze, zdraví, rozum, kamarády i rodinu.

 8. S Amway spolupracuji asi rok a půl a nemůžu si to vynachválit! Amway děláme s manželkou a firma Amway nám měsíčně posílá 60 – 90 tisíc. Nemusíme chodit do zaměstnání, vstáváme v kolik se nám zachce. Vy nechce spát třeba do 11 hodin? Uřčitě ano. Tak jděte do Amway!!!

 9. Hlavní důvod proč má Amway tak špatnou pověst je kvůli lidem, kteří to dělají blbě. Nemá jít o nedobytné verbování lidí. Prostě jen lidem tu možnost nabídnete. Buď chtějí od života něco víc než jen pořád chodit do prace (a vydělávat na šéfa – není zaměstnání vlastně pyramida?!) nebo nechtějí. Ten kdo Amway dělá dobře, tak když o podnikání někdo nestojí, nechá ho bejt. Proč chtít podnikat s někým, pro koho je největším snem chodit do 65 let do prace a pak mít cca 10 tisíc důchod…
  Navíc většina lidí, kdo Amway hanobí to zkoušela jak dlouho? Měsíc, půl roku?! Ti, co to v podnikání někam dotáhli vám řeknou, že to trvá. Tak 2-5 let, když jste aktivní.
  Amway funguje, jinak by nemohlo přežít přes 50 let. 🙂

 10. Kamarád, které jsem roky neviděl mi včera volal, že má „stroj na vydělávání peněz“. Jde o společnost King Associates. Zjistil jsem, že má co společného s Amway. Může mi to tady někdo potvrdit? Děkuji.

  1. King Associates je fake – je to smyšlená firma. Jedná se o „amway“. Amwayáci takto mají lhát. Učí je to v motivačních organizacích (AMO). Např. Roman Hassmann přednáší:
   „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu King Associates… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

 11. Amway je neuvěřitelnej výplach mozků (byl jsem v tom 2 roky). Konečně jsem dostal rozum. Průměrní podprůměrní lidé si najednou v amwayi připadají jako podnikatelé, jako někdo. Zaměstnancům se jen vysmívají, ale přitom většina nikdy nedosáhne ani na jednodenní výdělek hlídače. Amwayáci mají jen sny a vyhlídky do budoucna. To je ta změna myšlení…

 12. Kamarádka se díky Amway úplně změnila (k horšímu). Jakmile řeknete něco pozitivního o kosmetice, kterou nevyrábí Amway, tak je zle. Poslední dobou dokonce propaguje předražené amway špagety 🙂 Byla jsem s ní jednou na semináři a úplně mi to stačilo. Vymývání mozků, sekta jako hrom!

 13. To je fakt, že ty jejich semináře, to je doslova horor. Když jsem půl hodiny slyšel pokřikovat nějaká hesla, tak jsem jim řekl, že vypadají jako sekta. Bylo řečeno: Když nechceš vydělávat 30 tisíc měsíčně, tak si jdi. A já šel 🙂

 14. Dá se v Amway vydělat? Odpověď je jednoduchá: NE. Byl jsem v systému skoro rok a nepotkal jsem tam nikoho, koho by to uživilo.

 15. Dámy a pánové, také vám tato diskuze připadá nějaká divná? Sám jsem se stal distributorem Amway. Poprvé v letech 1995 až 1998. Dobrovolně jsem toho pak nechal, bez problémů. Ale to, co jsem se tehdy za spolupráce ze systémem Dextera Yagra naučil, mi pomohlo rozjet vlastní podnikání. Po více letech jsem se dozvěděl díky mým dětem, že Amway je již na internetu s mnohem zajímavější nabídkou zboží a služeb. Tak jsem v tom znovu a opět u Dextera. Uvítal jsem, že nyní již semináře nemají prvky převzaté ze zámoří jako tomu bylo na začátku. Mám nějakou skupinu, která vlastní spotřebou Amway výrobků vytváří obrat, takže každá pětitisícovka navíc z tohoto podnikání je dobrá. Čím je jich více, tím lépe. S výrobky Amway je celá rodina spokojená, já jsem přímo nadšený z Body Key, protože díky tomu jsem během cca 4 měsíců sundal 15 kg ze své postavy bez hladovění a drastických diet a i bez únavy z nedostatku energie. A ani pivko po obědě občas nevadilo. A to mi do 60 moc nechybí.
  Díky nabídce partnerských obchodů k Amway mám neomezené volání do 500 Kč a k tomu slušnou nálož internetu. A za to že doma svítím a topím také dostávám od Amway odměnu. No není to paráda? Kdybyste věděli o lepší nabídce, klidně bych se nechal zmanipulovat jinam. Ale ono nic lepšího zatím není…

 16. V dnešní době vás Amway těžko uživí nebo budete mít nějaký pasivní příjem, jak vám cpou na seminářích. Trh je přesycený. Každý si koupí kosmetiku nebo prášek na prádlo někde v supermarketu. A za mnohem nižší cenu než má Amway.

  Amway jsem dělal dva roky, takže vím o čem mluvím.

 17. Neznám nikoho, kdo by Amway vydělával – opravdově podnikal. Většinou akorát lidi chodí na semináře a kupují jejich „nejlepší“ výrobky. Taky jsem byl jedna taková ovce. Naštěstí jsem nepřišel o přátelé a příbuzné. Takových případů je v Amway plno.

 18. Přesně tak, v amway nevydělává skoro nikdo. Akorát z vás budou peníze ždímat. Jsou to všechno podvodníci.

 19. Proč tady amway zhazujete? Myslíte si že to nejde? Ale ono to jde, jen tomu musíte věřit a něco pro to udělat, bratr je na 21% a to jsme nekoupili výrobky dohormady za víc jak 15,000, mimochodem registraci má asi 7 měsíců a má 21%, takže to jde a vy co tady píšete že to nejde tak na to nejste prostě dost chytří

 20. Lidičky!!!! Mít zaměstnání dle svého vzdělání a tomu odpovídající plat je normální!!! V Amway se možná vydělat dá , ale minimálně a to po několika letech. Jenomže, vážení, nájem a jídlo nepočká!!.)
  Kdyby zaměstnavatel věděl, že jeho zaměstnanec je amwayják a vyhodil ho/jí-
  to by ihned řady tohoto MLM dosti prořídly a lidé prokoukli:)) Nechte blbosti a vzdělávejte se, ale ne ve snech o event. miliónech, ale v knihovně :))

 21. Zdravím.

  Amway je obchod, rovnako ako Tesco, Lidl, Kaufland, DM, atď….

  Tiež tam nakupujete. Ja som nikdy do Amway sa nezaregistroval preto, že by ma niekto nalákal na veľké príjmy, ktoré môžem zarobiť.
  Využívam to najmä na osobnú spotrebu a pokiaľ nemusím ísť do kamennej predajne a všetko mi to príde domov na adresu, tak je to super. a produkty sú tiež peckové!

  Mal som pol roka záruku spokojnosti, že mi všetko vrátia. mám každý mesiac záruku spokojnosti na produkty, ak nie som spokojný. Využil som ju niekedy, pretože si kupujem len to s čím som vysoko spokojný a využívam za účelom samospotreby.

  nikde inde by som takú kvalitu ako na stránke http://www.amway.sk nenašiel.

 22. Ano Peter, podle tvrzení Amwayáků jsou Amway výrobky doslova rájem na zemi, to však jen do té doby, než si pořádně přečtete složení. V Glister pastě je azobarvivo brilantní modř, v Glister kids dokonce dvě azobarviva!!! To žádný odpovědný rodič nemůže dítěti vůbec dát. Dále vitamíny s fitonutrienty, za neskutečné peníze, prý vyráběno ze zeleniny a ovoce z Amway sadů, ale zase, ve složení jsou věci jako ascorbic acid, což je nejlevnější forma vitamínu C – kyselina askorbová, která, pokud je takto uvedena, není z žádných třešní, jak ti lháři tvrdí, ale přímo z chemické fabriky. Je to to samé, co najdete v nejlevnějším Celaskonu za 40,-, ale vy a vám podobní za to platíte tisíce Kč a navrch dostanete pohádku o sadu v Americe… Nebuďte ovce.

 23. Známej to na mě zkoušel v roce 2002 po vojně. Na papír začal malovat grafy a schémata až z toho byla jen čmáranice. Asi aby to jako vypadalo. To toho mlel nějaký strašný hovna o supr trupr kšeftu. Asi jsem měl na hlavě vytetovanou jitrnici. Že to tenkrát byl amway jsem pochopil až po letech. No ze slušnosti jsem ho tenkrát dovyslechl a netýral ho dotazama. Bylo mi jasný, že ti nikdo nebude cpát takovej super kšeft. Na základní otázku proč se o lidi sami neperou, když je to tak cool, čuměl jak vejr a mě to bylo jasný….

 24. Firma Amway působí na trhu již 60 let. Jsem aktivním distributorem, to co tu každý na internetu píše jaká já amway sekta a bůhví co…, tak není pravda. Osobně jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi měl tvrdit, že si takhle vydělám desetitisíce měsíčně a bůhví co. Semináře jsou čistě dobrovolné, a to že lidé, co se vypracovali na úspěšnou úroveň, ukazují svou cestu a snaží se podpořit v tomhle typu podnikání nové začátečníky, tak není vymývání mozku. Chápu, že ne každému to vyhovuje tenhle styl příjmů, ale zase by tito lidé měli pochopit a neodrazovat jiné. A to, že to vzdali je pouze jejich chyba, tak nemusí si tu hrát na chudinky a hledat chybu v jiných.
  Hodně lidí si myslí, že tím že se registrují a upline bude pracovat za něj, a peníze nu budou chodit za nic, tak se plete. Ke shrnutí je amway ideální práce ke stálemu zaměstnání popřípadne podnikání.
  PS přestaňte tu brečet a psát nesmysly o sektách a bůhví čem

  1. Vždy je to o lidech a ne o značce Amway.
   Slovo VPA je velmi zajímavé a kontroverzní.

  2. Přesně tak. Jako přivýdělek ke stálému zaměstnání nebo podnikání ano. Ale jakmile budeš pouze závislý na Amway, tak budeš brzy s nervami v prd.li

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *