Na co si vzít půjčku?

Jen málo lidí z výplaty ušetří větší peníze. Proto si řada lidí bere půjčky – spotřebitelský úvěr, kontokorent, úvěrová kreditní karta… Otázkou je, nač se vyplatí si vzít půjčku – úvěr. Nesmyslná půjčka je půjčka na letní nebo zimní radovánky (dovolenou)… Půjčku se vyplatí vzít na: koupi domu nebo bytu (hypotéka), rekontrukci domu nebo bytu, na vybavení domu nebo bytu (nábytek…), apod. Pokud jde automobil, tak zde se úvěr vyplatí též. Těžko totiž někdo ušetří z výplaty statisíce korun. A hlavně, co si budeme povídat, bez auta to prostě dneska nejde. Často si lidé i půjčují na své koníčky. Zde je otázka, zda je to nutné. Určitě je nesmylsné si půjčovat na koníčky, když dotyčný sotva splácí jiné úvěry. To ale musí vědět každý sám… Pokud někdo často pracuje na počítači, nebo mu práce na počítači vydělává peníze, tak se půjčka na počítač určitě vyplatí.

Ilustrační foto

Půjčku se vyplatí vzít na každou věc, kterou nutně potřebujete – pračka, sporák, lednice, kotel, bojler… Chápu, že mobil je dneska taky potřeba, ale zde je potřeba si uvědomit, že dobrý mobil se dá pořídit i do 1 000 korun. Co půjčka na televizor? Do televize se určitě nevyplatí investovat velké peníze. Nehledě na to, že řada lidí má sledování televize závislost (stejné je to s mobily).

Pokud se podíváme do podnikatelské oblasti, tak půjčka do podnikání se vyplatí v případě, že máme jasný podnikatelský plán, které bude generovat zisk. Zde bych zaměřil spíše na výši úvěru. Je potřeba si spočítat, kolik bude podnikání vydělávat, a na základě tohoto výpočtu si vzít úvěr.

S půjčkou se nikdy neunáhlete – rozmýšlejte dny nebo měsíce, zda se vám půjčka opravdu vyplatí, zda to bude pro vás finančně únosné splátky úvěru. Též dejte velký pozor na podvodníky, kteří se tváří, že vám chtějí výhodně půjčit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *