V přímém prodeji má obrat 600 – 800 tisíc denně!

Roman Zavadil je majitel společnosti Top Moravia Q, která se zabývá přímým prodejem. Firma pořádá předváděcí prodejní akce, kde se uskutečňuje přímý prodej zboží. Firma takto prodává wolframiové nádobí, multifunkční roboty, halogenové trouby, kávovary, lůžkoviny… Sám Zavadil připouští, že účastníci těchto prodejních zájezdů jsou především senioři.
Tyto předváděcí akce s přímým prodejem zboží jsou v Česku velmi kritizované. Zavadil sice odmítá, že jeho obchodní zástupci nemanipulují s lidmi a nepoužívají agresivní obchodní praktiky, nicméně z webu České obchodní inspekce (ČOI) je patrné, že firmě Top Moravia Q, byla v roce 2012 udělena pokuta ve výši 338 000 Kč. Mimochodem, největší pokutu udělila ČOI firmě BECK z Mělníka (1 295 000 Kč).

Roman Zavadil v rozhovoru pro IDNES uvedl, že jeho firma Top Moravia Q denně uskuteční v České republice až 50 předváděcích akcí. „Máme čtyři pracovní dny. Denně dosahujeme obrat okolo 600 až 800 tisíc korun,“. A to je opravdu významný obrat! Jenže otázkou zůstává, zda za tímto obratem nestojí agresivní obchodní praktiky.

Nádobí

4 komentářů k příspěvku “V přímém prodeji má obrat 600 – 800 tisíc denně!

  1. Top Moravia Q je jako Beck z Mělníka. Byla jsem na předváděčkách obou firem. Můžu říct, že to byla děs a hrůza… neskutečná manipulace, ponižování… Obě firmy používají agresivní obchodní praktiky.

  2. Před x lety jsem byla na předváděčce Beck. Obchodníci z této firmy jsem velmi hrubý. Bylo nám řečeno, že pokud si 3 lidi nekoupí tu jejich předraženou deku, tak nás neodvezou zpět.

  3. Pan Zavadil sice může vydělávat statisíce měsíčně. Ale je potřeba si uvědomit, že se jedná o krvavé peníze. To se týká všech, co vydělávají na ubohých důchodcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *