Syn je v exekuci. Přijdu o svůj majetek?

Můj si syn bezhlavě půjčoval od bankovních i nebankovních společností. Své pohledávky nesplácel, protože celou výplatu hned utratí se svou přítelkyní. Nyní na mého syna byla uvalena exekuce. Problém je v tom, že syn bydí v mém domě, je zde trvale hlášen. Přijdu o svůj majetek? Jak se mám bránit před exekutorem?

Exekutor skoro vždy jde nejprve do trvalého bydliště dlužníka. To, že dlužník bydlí ve společné domácnosti s rodiči, nebo někým jným, to není pro exekutorta důležité. Exekutor skutečně má právo vstoupit do vašeho domu a zabavovat majetek. Exekutor sepíše seznam zabavených movité věcí. Na věci, které nepatří dlužníkovi, ale vám, musíte podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Návrh podejte u exekutora, který tento soupis sepsal, lhůta je 30 dnů. Zde je ale nutné říct, že je relevantní doložit vlastnictví zabavených movité věcí. Dokládat můžete účtenkami, smlouvami. Pokud nic takového nemáte, tak často postačí čestné prohlášení. Alternativa je i svědek, který potvrdí vlastnictví věci. Kdo rozhoduje o vyškrtnutí věci ze seznamu? Právě onen exekutor, který soupis věcí sepsal. Tento exekutor musí vydat rozhodnutí do 15 dnů od doručení žádosti. V případě negativního rozhodnutí můžete podat žalobu o vyloučení věcí ze soupisu movitých věcí (excindační žaloba). Lhůta je do 30 od doručení rozhodnutí exekutora. Žaloba se podává u exekučního soudu. Do rozhodnutí soudu exekutor nemůže zabavené věci rozprodávat a uspokovat věřitele.
Pokud se chcete vyhnout exekuci, tak musíte odhlásit z trvalého pobytu dlužníka, tedy vašeho syna. Nejlepší bude, když se syn z místa bydliště odhlásí sám. Pokud nebude syn souhlasit, tak můžete vy jako rodič zahájit správní řízení ve věci zrušení trvalého bydliště.

Ještě něco…
Exekutor může vstoupit do nemovitost i bez předchozího upozornění nebo vyzvání. Pohledávku můžete dobrovolně uhradit po celou dobu exekučního řízení. Z exekuce jsou automaticky vyloučeny některé movité věci, např. oděvy, standartní vybavení domácnosti (chladnička, pračka, sporák…), snubní prsten, zdravotnické potřeby a další věci, které potřebujete ke svému postižení. Z exekuce jsou též vyloučeny finanční částky odpovídající dvojnásobku životního minima člověka.

Exekuce

2 komentářů k příspěvku “Syn je v exekuci. Přijdu o svůj majetek?

  1. Prosimvás lidi proberte se ! ! Co totu píšete za hovadiny, ženete oběti exekutorské mafie jim přímo do chřtánu. Jak nemusí zajímat společná domácnost ? To jako soudce u soudu jak odůvodní když exekutor okrade nevinné nic netušící oběti ? To to odklepne a přizná exekutorovi tomu nevěřím. Okamžitě bych se obrátil na lidská práva, podal bych tolik žalob.. Pokud by opravdu nebylo možno vyřešit to po dobrém. Pak bych šel daného exekutora navštívit dobil bych ho tak že by se přestal hýbat spolu se všemi co by tam byli měl bych na to zbraně, možná i ubil k smrti těžko říct, a zabavil bych mu všechno v kanceláři… a šel s tím do nejbližšího bazaru…. prodal bych to a co by bylo na víc bych přišel vrátit probírajícíse hyeně… nebo mrtvole.. a co je na tom vážení špatného ? V mém případě k tomuto možná i dojde.. jelikož nic nemám, nic, žádný příjem, práci, ani věci a žiji s rodiči, bez jakýchkoli problémů, platím nájem není žádný problém, s rodiči vycházím a nedovedu si ani představit že by nějaká špína se pokusila mé staré zedřené rodiče okrást o to na co celý život potili krev ve fabrice !! To je v pořádku ano ? Takto se mám zachovat ? Nebo neměl bych mu ještě pomoct ?? GARANTUJI NA SVOU ČEST I ŽIVOT ŽE TADY DO BYTU NĚJAKÁ ŠPÍNA VLEZE A VYLETÍ NAPORCOVANÁ PO KOUSKÁCH OKNEM . Je si nějaký špinavý policajt bude vyslán na tu mu pomoct tak toho sejmu jako první, rychlým nečekaným výpadem ze dveří s skoro půlmetrovým nožem a propíchnu ho skrz pak i tu druhou svini.. Kolik jich tam bude tolik jich zdechne do té doby neumřu… prostě toto je něco co se mě hodně dotýká.. .co to sou za lidi.. ?!! Chce se mi až zvracet že bych měl takovou práci dělat .. ale oni néé oni necítí vinu je to přece jejich práce… použít mozek se také neobtěžují aby jim došlo co vlastně dělají, těm co to neví!! Většina moc dobře ví co dělá, moc dobře ví že je to největší a nejsprostější podvod od privatizace… toto je nehoráznost.. Já tvrdím že tyto a podobné rady jako : Může co chce exekutor, a snažte si vyřídit splátkový kalendář… HOVNO ! Vyřiďte si zbrojní pas nebo si jinak opatřete bouchačku… Frenštát pod radhoštěm asi těžko kdo na to zapomene… hádejte co bylo příčinou ? Soustavná šikana a deprimace člověka v extrémě těžké živ. situaci.. noaco ?! Ikdyby si za to mohl sám !!! Vzpamatujte se !! To je řešení takového člověka zdeptat do takového extrému co udělal !!? IDIOTI POUZE VAŠE IDIOTSKÉ DĚCKA OMLOUVÁ ŽE ZA TO ŽE JE IDIOTI SPLODILI TEDY VY CO SE VÁS PŘÍMO TATO UDÁLOST TÝKALA, Ať UŽ STE TÍM PŘIŠLI O KVARTÝR NEBO DĚCKA JE TO VZKAZ I TĚM CO ZAŘVALI DDOOBBŘŘEEVVÁÁMM TTAAKK !!! Takých rozhodně nebude chybět, pro mě je to hrdina, opravdový, který si to zkrátka nenechal líbit, jeden z 10mega, všichni ostatní zbabělci největší platí exekutorům i dvakrát.. je mi zle z toho co se tu děje, pár mrtvol před mým bytem to bude teprve terapie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *